Informacja całodobowa: 607 561 183

Koźle: 77 482 92 59, Kędzierzyn: 77 483 21 65

Lekarz tel.77 406 25 29 zgon w domu


 

 <!DOCTYPE html>
// Copyright 2012 Google Inc. All rights reserved.   (function(){  var data = { "resource": {   "version":"1",

   Infolinia 112-  dzwonić wtedy jak nie ma innego wyjścia w tej trudnej sytuacji. 


 
Co zrobić, gdy śmierć bliskiej osoby nastąpiła w domu?



Śmierć kogoś bliskiego, a już zwłaszcza, rodzica , małżonka, czy dziecka, jest bardzo silnym przeżyciem. W tak dużym stresie łatwo można zapomnieć o podstawowych procedurach, jakich należy dopilnować w momencie stwierdzenia zgonu. W sytuacji gdy śmierć bliskiej osoby nastąpiła w domu,   będzie konieczne dopełnienie kilku ważnych formalności. Pozwoli to sprawnie zorganizować pogrzeb, bez narażania rodziny na dodatkowe, uciążliwe obowiązki. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Wszystko dokładnie wyjaśniamy  w poradach zakładu pogrzebowego KORA – www.zakladpogrzebowykora.pl
  
Krok 1 to wezwanie lekarza
Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić w chwili stwierdzenia zgonu bliskiej osoby jest właśnie wezwanie lekarza, który to potwierdzi. Najłatwiej jest po prostu zadzwonić na pogotowie ratunkowe pod numer 112 – od razu należy poinformować, że bliska osoba nie żyje. W załodze karetki znajdzie się lekarz, który ma uprawienia do stwierdzania zgonu.
Rada
Mogą też Państwo wezwać lekarza rejonowego lub rodzinnego, jeśli dysponują Państwo bezpośrednim kontaktem.
 
 Lekarz po przybyciu na miejsce zbada zmarłą osobę i oficjalnie stwierdzi zgon. Sprawdzi również, czy do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie lub nie jest ona wynikiem samobójstwa – w razie jakichkolwiek wątpliwości lekarz ma prawo wezwać policję.
 
Krok 2 - odebranie karty zgonu
Obowiązkiem lekarza stwierdzającego zgon w domu jest wydanie rodzinie karty zgonu. Wypełnia się ją na miejscu, ale medycy czasami zapominają przekazać kartę bliskim zmarłego – trzeba się więc o to upomnieć. Karta zgonu jest bardzo ważnym dokumentem, ponieważ tylko na jej podstawie można uzyskać odpis skrócony aktu zgonu.
Jeśli z jakiegoś powodu nie otrzymają Państwo karty zgonu, to będzie można ją uzyskać w przychodni. Wystarczy tylko zgłosić się do niej w godzinach otwarcia.
 
Krok 3 - poinformowanie zakładu pogrzebowego
Powinien to być zakład pogrzebowy, który cieszy się bardzo dobrą renomą, może się poszczycić wieloletnią działalnością na lokalnym rynku, a przy tym znajduje się niedaleko miejsca zamieszkania klientów. Jeśli np. oczekują Państwo profesjonalnych  usług pogrzebowych w Kędzierzynie-Koźlu i okolicy, to bardzo dobrym wyborem będzie zakład pogrzebowy KORA, który zapewnia profesjonalną organizację pochówków już od ponad 30 lat. www.zakladpogrebowykedzierzynkozle.pl
 
 
 Każdy profesjonalny zakład pogrzebowy udostępnia swoim klientom całodobowy numer alarmowy, pod którym można zgłosić śmierć bliskiej osoby nawet w środku nocy czy nad ranem. W zakładzie pogrzebowym KORA jest do Państwa dyspozycji numer całodobowy :  607 561 183 ww.miedzynarodowytransport.com.pl
 
Mogą Państwo zadzwonić pod ten numer o dowolnej porze i zawsze uzyskają natychmiastową pomoc dyżurującego pracownika. Podpowie on, o co powinni Państwo zadbać, a także poda przybliżony czas dojazdu firmowego samochodu na miejsce (jest uzależniony od natężenia ruchu oraz lokalizacji).
 
Krok 4 -  udanie się do Urzędu Stanu Cywilnego
Mając kartę zgonu mogą Państwo wybrać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego ze względu na miejsce śmierci – czyli w tym przypadku miejscowego. Nie trzeba się umawiać, aby uzyskać odpis skrócony aktu zgonu. Dokument ten jest wydawany od ręki i bez dodatkowych opłat. Trzeba mieć tylko przy sobie dowód osobisty zmarłej osoby oraz wspomnianą już kartę zgonu wystawioną przez lekarza.
Na zlecenie rodziny uzyskać skrócony akt zgonu może  również zakład pogrzebowy KORA.
 
Krok 5 -  ustalenie szczegółów pogrzebu z pracownikiem zakładu pogrzebowego
Wybierając się do zakładu pogrzebowego należy zabrać ze sobą odpis skrócony aktu zgonu (to na jego podstawie firma może rozpocząć przygotowania do pochówku), dowód osobisty zmarłego oraz dowód osobisty osoby, która jest odpowiedzialna za kontaktowanie się z zakładem i dopełnienie formalności.
W rozmowie z pracownikiem zakładu bliscy wyrażają swoje oczekiwania w stosunku do pogrzebu, m.in. wybierają rodzaj pochówku (tradycyjny lub kremacyjny, świecki lub wyznaniowy), ustalają datę uroczystości, miejsce pochówku oraz wszelkie inne szczegóły, na które zwróci uwagę pracownik. Podpowie on klientom wybór najlepszych rozwiązań mieszczących się w dostępnym budżecie.
 
Jak widać śmierć bliskiej osoby w domu pociąga za sobą kilka obowiązków, jakie spoczywają na barkach jego rodziny. Na szczęście mogą tutaj Państwo liczyć na profesjonalne wsparcie pracowników zakładu pogrzebowego KORA.
 Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurami naszego zakładu pogrzebowego , mieszczącymi się:
 
47-220  Kędzierzyn-Koźle 
ul. Judyma 4a
tel. 774832165
 
47-200 Kędzierzyn-Koźle
ul. Racławicka 6
tel. 774829259
 
Z usług zakładu pogrzebowego  KORA mogą skorzystać także klienci spoza Kędzierzyna-Koźle. 
 
Skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godzinę na dobę, również we wszystkie dni świąteczne
                                                   www.zakladpogrzebowykedzierzynkozle.pl